Oto najczęściej zadawane pytania dotyczące wiercenia studni wodnych:

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, rolnikiem, czy prowadzisz działalność przemysłową, dzięki dobrze wykonanej pracy wiercenia studni na zaopatrzenie w wodę ze źródeł własnych zaoszczędzisz sporo pieniędzy .

Jakie czynniki mogą wpłynąć na ostateczną cenę wiercenia w celu zaopatrzenia w wodę?

  • Geologia i hydrogeologia leżąca u podstaw terenu;
  • Metoda projektowania i budowy studni wiertniczej;
  • Proponowana lokalizacja odwiertu na terenie;
  • Ilość wody żądana przez klienta;
  • Wykorzystanie proponowanej wody;
  • Oczekiwany poziom wód gruntowych w otworze i przewidywana wydajność otworu
  • Typ, marka i model wybranej pompy głębinowej;
  • Natężenie przepływu i ciśnienie wody na żądanie klienta.

Są to wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na cenę wiercenia studni i pompowni oraz uzdatniania wody (w razie potrzeby). Dlatego zawsze ważne jest, aby klienci skontaktowali się z nami, aby upewnić się, że od samego początku można zapoznać się z prawidłową specyfikacją i powiązanymi kosztami. Jeśli nowi klienci mają pod ręką którąkolwiek z tych informacji, pomoże to im określić dokładny koszt.

Jak długo trwa wiercenie studni?

Czas wiercenia zależy od głębokości otworu i rodzaju materiału pod powierzchnią, który Inżynier spodziewa się znaleźć.

Przykładowo, wykonanie odwiertu o średnicy 150 mm na głębokość 60 metrów zajmie około 2 do 5 dni i mniej więcej tyle samo, aby ponownie zainstalować infrastrukturę pompową i zbudować mini odwiert.

Firmy wiertnicze posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu geologii w całej Polsce, dzięki czemu mogą przeprowadzać dokładne badania geologiczne w procesie wiercenia, aby dać Ci pewne wyobrażenie o materiałach pod powierzchnią, dzięki którym możemy Twarz.

Jak daleko powinien być szambo?

Jeśli to możliwe, wiercenie powinno zawsze odbywać się co najmniej 50 metrów od wszelkich potencjalnych źródeł zanieczyszczeń, takich jak szamba, jest to zgodne z przepisami Agencji Środowiska .

W niektórych lokalizacjach nie jest to możliwe, ale jeśli szambo lub inne źródło zanieczyszczenia jest nowoczesne i dobrze utrzymane, a studnia została odpowiednio zbudowana z odpowiednią obudową, to powinno być w porządku.

Ile prądu zużywa pompa wodna?

Zależy to od skali zainstalowanej pompy głębinowej, ale zwykle jest to mała pompa do normalnego użytkowania, np. mniej niż 20 m3 / dzień poboru zużywa bardzo mało.

Jak głęboko należy wiercić, aby uzyskać studnię wodną?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak głębokie powinno być wiercenie studni. W zależności od Twoich potrzeb. należy wziąć pod uwagę fakt, że głębokość odwiertu wodociągowego powinna być tak głęboka, jak to konieczne, aby dotrzeć do warstwy wodonośnej (wysokiej jakości wody gruntowe).

Średnia głębokość otworu wynosi od 60 do 80 m, ale może być mniejsza i znacznie większa. Głębokość odwiertu zależy w dużej mierze od miejsca, w którym się znajdujesz w Rumunii, oraz od geologii leżącej u podstaw obszaru, na którym chcesz wykonywać takie prace.

 W jaki sposób woda jest filtrowana do wiercenia studni?

Otrzymujemy wiele pytań od klientów dotyczących tego, „ jak przygotować wodę z wiercenia studni do picia? ”Lub„ Jaki jest najłatwiejszy sposób oczyszczenia wody ze studni ? ” lub „ Jak mogę usunąć żelazko z wody studni wywierconej w moim ogrodzie ?

Można to zrobić różnymi metodami. Pierwszym krokiem jest wykonanie testu wody; ściśle współpracujemy z kilkoma laboratoriami testowymi, które mogą sprawdzać wodę pod kątem substancji takich jak żelazo, mangan, wapń i inne minerały oraz zanieczyszczenia, takie jak bakterie itp.

Jeśli twoja woda nie przeszła testów jakości dla danego zastosowania, może być konieczne zainstalowanie uzdatniania wody .

Filtracja wody ze studni wiertniczych powinna być wykonywana wyłącznie przez firmę posiadającą doświadczenie we wdrażaniu odpowiednich systemów filtracji oraz systemów uzdatniania wody UV do korekcji wody.

Po zidentyfikowaniu właściwej metody filtrowania studni z wodą wierconą należy ją dostosować do specyfikacji klienta lub standardów wody pitnej dla ludzi.